citátky

K zamyšlení...

20. dubna 2009 v 16:08
nemám ráda přeposílačky, ale tohle myslím není na škodu...

K zamyšlení.......Život podle knoflíku

20. dubna 2009 v 15:55
Snažím se žít podle teorie "knoflík". Lidský život je jako knoflík, který má 4 dírky a ty by měly být stejně velké. Pokud je jedna z dírek příliš velká a ostatní jsou malé, knoflík nemůžeme přišít ani zapnout. Ty čtyři dírky představují člověka samotného (povinnost vůči sobě), rodinu, práci (kariéru) a sociální prostředí, ve kterém se člověk pohybuje (přátelé, lidé). Nejde jen o to vše skloubit dohromady. Pokud dírky v knoflíku nejsou v rovnováze, člověk nejspíš nemůže být šťastný a nemá pocit, že žije plnohodnotným životem.

něco na zamyšlení

23. listopadu 2008 v 11:02
Bylo... nebo nebylo... před dlouhou, dlouhou dobou existoval ostrov, na kterém žily všechny pocity člověka: dobrá nálada, smutek, vědění a kromě ostatních různých pocitů i láska. Jednoho dne se pocity dozvěděly, že se ostrov potopí. Každý si tedy připravil svou loď a odplouval z ostrova. Jen láska chtěla čekat do poslední chvíle. Ještě než se ostrov potopil, prosila láska o pomoc. Na luxusní lodi plulo kolem lásky bohatství. Zeptala se: "Bohatství, můžeš mě vzít s sebou?" "Ne, nemůžu. Mám na své lodi mnoho zlata a stříbra. Tady pro tebe není místo."Tak se láska zeptala pýchy, která projížděla kolem na přenádherné lodi: "Pýcho, můžeš mě vzít s sebou?" "Já tě, lásko, nemůžu vzít." odpověděla pýcha, "tady je všechno perfektní. Mohla bys poškodit mou loď." Láska se tedy zeptala smutku, který jel kolem: "Smutku, prosím, vezmi mě s sebou" "Ach lásko, " řekl smutek,"já jsem tak smutný, že musím zůstat sám." Také dobrá nálada projela kolem lásky, ale byla tak spokojená, že ani neslyšela, že na ni láska volá. Najednou řekl nějaký hlas: "Pojď lásko, já tě vezmu." Byl to nějaký stařec, kdo promluvil. Láska byla tak vděčná a šťastná, že se zapomněla zeptat na starcovo jméno. Když přijeli na pevninu, stařec odešel. Láska si uvědomila, že mu hodně dluží a zeptala se vědění: "Vědění, můžeš mi říct, kdo mi pomohl?" "To byl čas," odpovědělo vědění. "Čas?" zeptala se láska, "proč mi pomohl čas?" A vědění odpovědělo: " Protože jen čas ví, jak důležitá je láska v životě."

SMSky na dobrou noc :)

6. srpna 2008 v 10:33
Prisla zima, venku snezi, moje srdce k tobe bezi, chce ti rici dobrou noc, mam te rad a to strasne moc!

Dobrou noc a sladke sny, hezky moje kote spi. Miluju Te moc, preju krasnou noc. Tvuj kocourek.

Dobrou noc broucku, styska se mi, chtel bych Te mit u sebe a ...

Jsem neskutecne unavenej ... chtel bych byt ve Tve naruci a lecit se Tvymi dotyky ...

Dobrou noc lasko. Jsi pro me hvezdicka, ktera po celou noc nade mnou sviti a hlida me. Vim, ze tam na nebi jsi jen pro me, a ze se na tebe mohu spolehnout. Verim, ze nikdy nezhasnes. Miluju Te.

láska....

21. července 2008 v 12:23
co je to vlastně láska?? láska, to slovo v sobě něco skrývá, na lásku se jen těžko zapomíná. Tys řekl láska, to je pouhý cit. Lásku nesmíš nikdy promarnit. Láska, ta je jen mezi dvěma, láska na Tebe čeká za zavřenýma dveřma. Zkus je jen pomalu otevřít a nikdy se z nich už nevrátit. Lásku si nelze vyloudit lichotkami, přichází sama, nehledána, nečekána, nežádána. Láska je líbezný květ, ale je třeba trochu odvahy, abychom si jej šli utrhnout na kraj strašné propasti. Láska jsou dveře, jimiž můžeme opustit čas. Láska je jako slza. Rodí se v očích a padá k srdci. Láska je jako loď, buďto šťastně odpluje anebo stroskotá....

o lásce IV

3. června 2008 v 13:52
Nemiluj přespříliš nebo vyčerpáš všechnu lásku určenou pro dva...
Jsme dva. Dva na všechno - na lásku, na život, na boj i bolest i na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry na život i na smrt - dva.
Láska je bezvýhradné se rozhodnutí pro určitý typ nedokonalosti.
Opravdová láska myslí na daný okamžik a na věčnost, ale nikdy na délku trvání.
V životě není důležité koho milujeme, ale skutečnost že milujeme.
V lásce žádná pravidla neplatí. Můžeme sice studovat příručky, snažit se ovládnout své city, mít strategie chování, ale k čemu to všechno? Nakonec rozhodne srdce, a nám nezbyde nic jiného, než jej poslechnout.
Láska vám může srdce naplnit, pak zlomit, a to zlomené srdce znovu vyléčit.

[Shakespeare William]
Už s chmurným mírem vchází chmurný den
a samo slunce těžkou hlavu skrývá.
Jen zprostit toho, kdo je nevinnen
a trestat provinilé ještě zbývá.
Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova.

K zamyšlení... Dopis od srdce...

3. června 2008 v 13:50
Dopis od srdce

Poprvé budu zas upřímná a nejen k ostatním, ale i k sobě.

K zamyšlení... Není snadné důvěřovat...

29. dubna 2008 v 14:19
není snadné důvěřovat

K zamyšlení...Bylo nebylo...

9. března 2008 v 20:26

Bylo nebylo ...

Před dlouhou,dlouhou dobou existoval ostrov, na kterém žily všechny pocity člověka: Dobrá nálada, Smutek, Vědění ... a kromě ostatních různých pocitů i Láska.
Jednoho dne se Pocity dozvěděly, že se ostrov potopí. Každý si tedy připravil svou loď a odplouval z ostrova. Jen Láska chtěla čekat do poslední chvíle.
Ještě než se ostrov potopil, prosila Láska o pomoc. Na luxusní lodi plulo kolem lásky Bohatství. Zeptala se: "Bohatství, můžeš mě vzít s sebou"? "Ne, nemůžu. Mám na své lodi mnoho zlata a stříbra. Tady pro tebe není místo".
Tak se Láska zeptala Pýchy, která projížděla kolem na přenádherné lodi: "Pýcho, můžeš mě vzít s sebou"? "Já tě, Lásko, nemůžu vzít ..." odpověděla Pýcha, "tady je všechno perfektní. Mohla bys poškodit mou loď".
Láska se tedy zeptala Smutku, který jel kolem: "Smutku, prosím, vezmi mě s sebou". "Ach Lásko", řekl Smutek, "já jsem tak smutný, že musím zůstat sám".
Také Dobrá nálada projela kolem Lásky, ale byla tak spokojená, že ani neslyšela, že na ni Láska volá.
Najednou řekl nějaký hlas: "Pojď lásko, já tě vezmu". Byl to nějaký stařec, kdo promluvil. Láska byla tak vděčná a šťastná, že se zapomněla zeptat na starcovo jméno. Když přijeli na pevninu, stařec odešel. Láska si uvědomila, že mu hodně dluží a zeptala se Vědění: "Vědění, můžeš mi říct, kdo mi pomohl"? "To byl Čas", odpovědělo vědění. "Čas ?" zeptala se Láska, "proč mi pomohl čas"? A Vědění odpovědělo: "protože jen čas ví, jak důležitá je láska v životě"!

K zamyšlení... Pořád věřím na pohádky...

17. února 2008 v 21:21
Myslím na Tebe, na všechno kolem nás a mám z toho strach, protože jsem cvok, který věří v pohádku. Sakra proč?jsem velká ženská a přesto mě to zasáhlo a strašně špatně se s tím žije, prázdnota. Je to peklo mít v hlavě někoho, kdo si toho možná ani neváží a třeba jen využívá situace... Možná si to ani nechceš přiznat, proč taky? Bodejť, jsou větší hajzlíci, dneska je láska a sex k mání téměř na počkání. Já jsem asi z jiné planety, protože se moc trápím, vnímám obojí a neumím si ani na jedno ani na druhé hrát. Mám Tě v sobě a ty prožitky jsou silné, třeba si šlapu po štěstí, třeba jsem nevyléčitelná romantička, ale ty svítíš pro mě už celou věčnost, jako ta hvězdička, jediná z těch tisíce rozházených na obloze. Život v beznaději v naději. Jsem unavená, nepohlazená, nepochopená, když mě hladí jiné ruce, než ty tvé, tak je to umělé, když by mě políbí někdo jiný, tak je mi to nepříjemné. . . A milování?Byl by to jen sex a to já neumím a nechci. Každý má své zásady, i když třeba zbytečné, každý jsme jiný. Svět není jen černobílý, je barevný a kulatý, proto pořád padáme na hlavu a děláme kotrmelce. Je mi zima, když jsi za mraky, hvězdičko moje největší. Tak čekám na tvé paprsky, až mě pošimrají, zahřejí a nenechají zmrznout.

K zamyšlení... Pro Tebe....

7. února 2008 v 20:52
Pro Tebe....

Možná je to blbý den, špatná nálada, možná jen hloupý sen…možná je to můj život. Každý říká, že právě tohle jsou nejlepší roky. Mají pravdu, vždyť jsem nekonečně svobodná, mám všechno co potřebuju a každý den můžu prožít téměř tak, jak se mi zlíbí…ale kolikrát za den se zamyslím nad mým životem a kolikrát si řeknu to mizerné slovíčko "proč" a pak, pak si uvědomím, že je to právě tou mou svobodou. Pořád bych si stěžovala na hlouposti, protože chci alespoň trochu oddálit to, o co jde hlavně. Jde o lásku. Život je o lásce…o lásce rodičů k dětem, přátelů navzájem o lásce mezi mužem a ženou…o mé lásce k Tobě. Udělala bych cokoli pro to, abys byl šťastný. Možná ani nedokážeš uvěřit, jak jsem Ti oddaná…Opravdu bych ti přála všecko po čem toužíš, i kdybych do toho plánu nezapadala já. Mnohdy to jsou jen hloupé fráze, já to však myslím vážně. Tohle si pravděpodobně ani nepřečteš, ale věřím, že bys poznal, proč to píšu a píšu to právě Tobě. Znáš mě líp než kdokoli jiný a jsem moc šťastná, že Tě mám. Každý den taky děkuji Bohu. Ano, našemu taťkovi…Bůh je také to, co nás tak moc spojuje a díky němu je to pouto nepřekonatelné…
A s pravdou ven, bylo mi smutno, hrozně smutno když ses dnes ani neozval, znáš to, jsme hrozná cíťa…bez ironie…potřebovala jsem se vypsat. Víš možná skoro všecko, ale nedokázala jsem Ti říct, že Tě miluju…a víš proč? Bála jsem se Tvé reakce…vím, že bys mi neřekl to samé a mé rozervané srdce by další ránu nemuselo vydržet. Teď už to slovo pro mě opravdu něco znamená a vím, co všechno obnáší. Je mi líto, že jsem ho zneužila, několikrát jsem řekla "miluju tě" klukovi a přitom jsem nevěděla, co to doopravdy znamená. Kdysi jsem četla, že je to stejné jako říct "jsi pro mě vším" paráda ne? A tak bych Ti teď ráda řekla "jsi pro mě opravdu vším".
Zažili jsme toho spolu už tak moc…hádky, objetí, pláč, dotyk, který znamenal víc než co bychom dokázali vyslovit. Nikdo pro mě neznamená to co ty. Vím, že nedokážu už milovat víc, stejně možná ano, to si představit dokážu…třeba přijde někdo kdo, bude vypadat jako ty, chovat se jako ty, mít stejný hlas a bude mít rovnější zuby…proč ne, toho bych možná dokázala milovat stejně jako Tebe…jo, nikdy si neodpustím nějaký joke…ale ve skutečnosti, je to pravda, je to přesně tak.
Zmínila jsem slůvko "proč". Tímhle "proč" se ptám…proč mě nemiluješ tak jako já tebe? Proč si na mě hodný, i když dobře víš, že zbytečné naděje mi ubližují? Proč konečně všechno neukončíš? Proč se o mě tak hezky staráš? Proč jsi mi vždycky nablízku? Proč jsi tak skvělý? Proč musím trpět, když Tě nemůžu políbit? Vyplývají na povrch divné věci? Ano, toužím i po té tělesné blízkosti, chci Ti patřit, jen Tobě… Dokud neřekneš, že mě nechceš, dokud to nevyjde z tvých úst, budu se snažit, udělat Tvůj život příjemnějším a jestli to řekneš, odejdu, možná se slzami v očích možná Tě naposledy obejmu, ale odejdu a budu Tě milovat i když Tě už třeba neuvidím a budu vždy Tvá. Můj život nikdy nebude stejný, část mě zůstane u Tebe…navždy.
Jestli si tenhle dopis přečíst máš, pak ho najdeš a jestli ne, zůstanou asi tajemstvím tak podstatné skutečnosti. Bye my darling…

K zamyšlení.... Milovat....

26. ledna 2008 v 11:23
Hned jak jsi mě poprvé zahlédnul, poslal jsi úsměv, tak krásný, že i zamračené nebe by před ním ustoupilo...V tu chvíli mě opustilo všechno zlo, všechny myšlenky na smrt v mém zničeném životě. Měla jsem oči jenom pro tebe.Zdálo s to tak neuvěřitelné...
když jsem tě viděla podruhé, podlamovaly se mi kolena a řekla jsem si, to je on...musela jsem tě poznat, sehnala jsem si číslo, psali jsme si, ale pak jsi mě začal ignorovat... srdce mi puklo, já tě pořebuju, ty chvíle s tebou byly nádherné. Tak proč to muselo odejít? Teď sedím sama, píšu tyhle řádky, aniž bys o tom věděl, asi se nikdy nedozvíš, jak moc tě miluju, jak moc tě chci... ty můj krásný cimbálisto...
Když jsem tě viděla potřetí, poslala jsem úsměv a podala srdce, bylo jen pro tebe, ale tys ho zřejmě zahodil u prvního odpadkového koše... jak mám těď bez něho žít? Jak mám žít bez tebe? Prosím, zastav se a chvíli poslouchej, poslouchej kdes to srdce zanechal, jeho tlukot už není tak silný jako býval dřív, za chvíli dotluče a změní se v kus ledu... Z lásky stane se nenávist...

Citátky

11. listopadu 2007 v 20:26
*Člověk nemá svůj život prosnít,ale má prožít svůj sen!

*Lidská samota není nic jiného než strach žít!

*Čím je život prázdnější tím je těžší....

*Přátelé jsou jako andělé,kteří nás zdvihnou do nebe,když unavená křídla už nemohou létat!

*Praví přatelé jsou jako hvězdy...-nevidíš je pořád,ale víš že existují!:)

*Budˇme rádi za všechno zlo co nám život připravil ,jak jinak bychom poznali štestí.

*Miluji tě....,ale o tvou lásku žebrat nebudu!!!

*Láska je z písmen,která znamenají všechno i nic....

*Neuč se!!!!!Život tě naučí.:)

*Přátelství je někdy víc než láska.

*Ráno bývá moudřejší večera,ale večer bývá větší legrace...:)

*Vzdát se lásky,znamená zvolit si smrt!

*Nikdy nečekej na zítřek,když máš někomu říct,že ho máš ráda!

*Je mnoho lidí,kteří ses taraj o tvé štestí,tak že ti ho berou!!:(

*Štěstí není nic jiného,než RADOST dílená s někým!

*Srdce je orgán,který v těle skoro necítíme,ale když ho někdo zraní ,bolí ze všeh nejvíce!!!

**IT IS EASY TO SAY I LOVE YOU,BUT IT IS HARD TO SAY GOODBYE ¨4EVER

*Žijeme jen jednou,ale pokud pořádně,jednou stačí...:)

o přátelství

1. července 2007 v 12:16
Přátelské slovo nic nestojí, a přeci je to ten nejkrásnější ze všech dárků.
Nezatěžujte své přátele vašimi problémy, řekněte je nepřátelům - a uvidíte jak budou potěšeni!
Přátelství nám nebe posílá proto, abychom se vyzpovídali z tajemství, které nás tíží.
Přátelství je neuchopitelný pocit bezpečí, kdy člověk nemusí před druhým skrývat myšlenky a vážit slova.
Lepší pohlavek od přítele, než pohlazení od nepřítele.
K příteli ,kterému se daří, choď na pozvání, k příteli, kterému se nedaří, bez pozvání.
Přítel je druhé já.
Přítel, to je někdo, kdo zná píseň ve tvém srdci a dokáže ti ji zazpívat, když jsi, ty sám zapomněl slova.
Přátelství je jako vločka, když si myslíš, že ji pevně držíš, roztaje!
Přátelství je jako nit, která když se přetrhne dá se sice navázat, ale uzel zůstane!
Kdybychom psy naučili mluvit, ztratili bychom posledního přítele.

říkáš, že ...

1. července 2007 v 11:58
...říkáš, že miluješ děšť, ale když prší, bereš si deštník....
... říkáš, že miluješ vítr, ale když fouká, zavíráš okna...
... říkáš, že miluješ každé nové ráno, ale nikdy se ti nechce vstávat..
... a proto se děsím, až mi jednou řekneš : "miluju tě"...

citátky

1. července 2007 v 11:51
Dříve než se zítřek stane včerejškem, lidé často přehlédnou šance, které jim nabízí dnešek

Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší: budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.

Život je karetní hra, v níž srdce není nikdy trumfem.

Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírání stálo za to.

Není žádné přátelství, když jeden nechce slyšet pravdu a druhý je připraven lhát.

Falešný přítel je horší ,než nepřítel,protože nepříteli se vyhýbáš,kdežto příteli věříš.

Myslet lze rozumem,ale chápat jen srdcem.

Odsuzuju-li chyby svých přátel,to ještě neznamená,že bych je přestal mít rád!

Nikdy nic nevysvětluj! Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.

Nepřítel tě nezdradí,s přítelem si nikdy nemůžeš být jistý.

Lidé dovedou odpouštět svým nepřátelům,ale přátelům neodpustí nic.

NĚKDY JE DOBRÉ SE ZASTAVIT A ZAMYSLET SE NAD ŽIVOTEM.."ZÍTRA" SLŮVKO,KTERÉ BEREME AŽ PŘÍLÍŠ NA LEHKOU VÁHU..!!

Láska je jenom jedna a za tou musíme stát!

Genialita

18. června 2007 v 12:30
Genialita má své hranice, hloupost je bez hranic.

Genialita je 1% inspirace a 99 % potu.

Pro každodenní život je génius způsobilý asi tak, jako astronomický teleskop ke sledování divadelního představení.

Genialita je schopnost produktivní reakce proti vlastní výchově.

Genialita je pouze velké nadání pro trpělivost.

Génius je ten, koho napadne jako prvního něco zcela samozřejmého.

Génius je člověk, který má oči pro to, co má před nosem.

Génius je člověk jako každý jiný. Jenže je jiný.

Duševně soběstační jsou jen géniové a hlupáci.

Trpělivost je nezbytná vlastnost génia.

Geniální lidé se rovnají vladařům.

Velcí géniové dosahují cíle jedním krokem, kdežto lidé obyčejného ducha dosáhnou téhož cíle, teprve když odemknou cestou celou řadu zámků.

Génius sejde ze světa vždy v pravý čas.

Génius je člověk, který má talent a houževnatost člověka, který nemá talent.

Největší překvapení - za dveřmi s nápisem "úředně uznaný génius" najít génia.

Je to smutně poznání, ale nejsem největší génius na světě. Není to ovšem spravedlivé. Je to smutně poznání, ale nejsem největší génius na světě. Není to ovšem spravedlivé.

Talent dělá, co může - génius, co musí.

důvěra

18. června 2007 v 12:17
I když nedůvěřujeme lecčemu, co nám lidé povídají, přece jen si myslíme, že nám říkají víc pravdy než všem ostatním.
Francois de la Rochefoucauld

Než člověk někomu věnuje důvěru, má se podívat na jeho způsob života a na jeho charakter
Démosthenés

Důvěra dává rozumově víc než inteligence
Francois de la Rochefoucauld

Jestliže k vám lidé mají důvěru, svědčí to o vačí bezvýznamnosti. Nemůžete nikomu uškodit
Ladislav Nuška

Každá důvěra je nebezpečná, , není-li úplná. Je málo případů, kdy není třeba buď řici vše, anebo vše zatajit. Svěřili jste již příliš mnoho ze svého tajemství tomu, jemuž myslíte, že je nutno zamlčet jednu jedinou okolnost.
Jean de la Bruyére

Já pocítila v životě mnoho bolestí, trpkých klamů, byla jsem na kraji zoufalství - avšak navzdory tomu neztratila jsem důvěru a lásku k lidem
Božena Němcová

Opatrnost a nedůvěra jsou dobré, jenže i vůči nim je potřeba opatrnosti a nedůvěry.
Christian Morgenstern

Důvěru druhých vzbuzuje především důvěra v sebe
Francois de la Rochefoucauld

Víc než vtipnost pozvedne rozhovor důvěra.
Francois de la Rochefoucauld

Kdo ztratí důvěru, víc ztratit nemůže
Publilius Syrus

Důvěra je jako velmi jemná květinka - dlouho trvá než rozkvete a snadno se zašlápne
Manfred de Vries

Těm, kteří se dali získat dobrovolně, můžeme důvěřovat, ale nikdy těm, kteří byli mocí donuceni nebo lstí získáni.
Jan Amos Komenský


Nedůvěřujte těm, kterým nerozumíte.
Jack Trout

Zklamat se není taková hanba jako nedůvěřovat.
Francois de la Rochefoucauld


o lásce III

12. května 2007 v 9:50
Je mnoho lidí, kteří by nikdy nemilovali, kdyby o lásce neslyšeli mluvit.
F. D. de la Rochefoucauld

Milovat každého je totéž, jako nemilovat nikoho.
A. Stašek

Milostnou strategii ovládá jen ten, kdo není zamilován.
C. Pavese

Láska je soutěžení mezi mužem a ženou ve snaze poskytnout jeden druhému co nejvíce štěstí.
Stendhal

Kdo není milován, je sám i uprostřed davu.
G. Sandová
Láska je ze všech citů nejsobečtější: proto, je-li urážena, je nejméně velkorysá.
B. Constant


Lásku si člověk ze srdce nevytrhne, to není bolavý zub.

H. de Balzac

Teorie lásky je božská, její praxe pak přímo ďábelská.
de Beaumarchais

Láska je jako štěstí. Nemá ráda, když se za ní běhá.

T. Gautier

Nelze podruhé milovat to, co jsme už milovat přestali.
F. Duc de la Rochefoucauld

Láska je zlatým schodištěm, po němž srdce stoupá do nebe.
E. Geibel

Bohatý cit je chudý na slova, nemá se krášlit, sám je krásný dost.
W. Shakespeare

I nešťastná láska je krásná, je-li oboustranná.
O. Scheinpflugová

Láska je prales, do kterého když někdo jednou vstoupí, je okouzlen a nenajde cestu zpět.
J. Vrchlický

Láska je plamen, který zahřívá, vášeň je požár, který ničí.
A. van der Neer

citátky, které mi napsali kamarádi :)

7. května 2007 v 16:44
nikdo se mě neptal jestli se chci narodit, tak mi teď neříkejte jak se mám chovat (od Kátě)

Co růží, i zváno jinak, vonělo by stejně(Shaekspeare Wiliam)
Nedovol, aby tě ztrach z prohry vyřadil ze hry (od maja8)
Většina stínů v našem životě pochází z toho, že si sami stojíme na slunci. (Ralph Waldo Emerson)
K hostině svých přátel se ubírej pomalu, ale k jejich neštěstí rychle. (André Chilon)
Žádný člověk není skutečně opuštěn. Už na nejbližším vršku čekají lidé, kdy přijdeme (Roland Leonhardt) od Ondry
Přátelství je jako delfíni koupající se v našich očích.Proto nezavírejme oči před lidmi,které máme alespon trochu rádi,nebot' se říká,že delfíni ve tmě umírají. (od LostTear)
kdyžtak můžete psát do komentářů nějaký svoje "nej" citátky, já je tady s vaším dovolením zveřejním :))
 
 

Reklama