pohádky

Princezna a víla

27. dubna 2008 v 12:17
Princezna a víla
Byla jednou jedna královna, která žila v jednom nádherném zámku uprostřed velkého a překrásného parku, ve kterém se každý den jen tak pro radost a osvěžení celé hodiny procházela. Ale nejraději se všeho se zdržovala u modravého jezera, které leželo ukryté mezi vrbovím v lese. Z průzračné jezerní hlubiny ji častokrát tajně pozorovala víla, která si tu krásnou lidskou ženu zamilovala. Když jednoho dne opět královna seděla na břehu, vodní žínka se vynořila, posadila se vedle ní a přátelsky si spolu povídaly. Od té chvíle se na tom místě často setkávaly a tak velmi se spřátelily, že víla prosila, zda by mohla být jednou kmotrou první královniny dcerušky. Královna tuto nabídku vděčně přijala, a když za nedlouho poté povila děvčátko, pozvala vílu ke křtu.

krteček

26. ledna 2008 v 12:08

Pat a Mat

22. listopadu 2007 v 13:21
Pata a Mata vytvořil Lubomír Beneš (7.11.1935 - 12.9.1995)
Nejvýznamějším dílem Lubomíra Beneše je loutkový seriál A je to (Pat a Mat).
Lubomír Beneš vyrůstal na pražské periferii v Praze 9 - Hloubětíně. Protože měl výtvarné nadání, platili mu rodiče u soukromého učitele výuku kreslení, malby a písma.
Po vojně byl přijat do studia kresleného filmu Bratři v triku, kde se učil všem technikám animovaného filmu.
První řada Pata a Mata byla natočena v roce 1976. Seriál má celkem 77 dílů, Pat a Mat se jmenuje od roku 1989. Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni.

Gumídci méďové

22. listopadu 2007 v 13:19
Méďové, skáčou jako míčky gumové, v příbězích, jež mají úroveň, gumídci méďové!
Ano, tento popěvek se vybaví snad každému, kdo vyrůstal na animovaných seriálech Walta Disneye. U nás Gumídci slavili obrovský úspěch, kdyby se na obrazovky vrátili zpět, určitě by zaujaly velké množství diváků. Jedná se o dobrodružství, veselé příhody malých mluvících medvídků, kterí po napití hopsinkové šťávy skáčou do výšky.

Království hledá SuperStar

4. července 2007 v 22:44
Za sedmero rozbouřenými řekami, sedmero horami osmitisícovkami a sedmero tunely královské pokladnice se rozkládalo jedno typické království. Starý král vládl, chudí poddaní poslouchali a princezna byla zralá na vdávání.

O zeleném princi

4. července 2007 v 22:43
Království, kde se odehrál příběh, který vám chci vyprávět, bylo jedno z těch běžných království, kam se nikdo nehrnul, protože tam nebylo zhola nic zajímavého. Prostě jen kus země s hradem uprostřed, pár chalup okolo, les a nějaký ten potok. Nebydlel tam žádný vodník, který by topil lidi, žádný drak, který by svačil lidi a dokonce ani žádný loupežník, který by ty neutopené a nesnědené lidi okrádal. Pro turisty zkrátka nezajímavá oblast. I když... byla tu jedna věc, na kterou by jich sem nalákali tisíce. Tato lahůdka však byla v království veřejným tajemstvím a žádnému poddanému nestálo její vyzrazení za to, aby byl donucen potápět se v hradním příkopu plném špinavé vody a krokodýlů. Takový trest by ho totiž jistě čekal, neboť tajemství se týkalo přímo královské rodiny.

Pohádka o Nikom

4. července 2007 v 22:42
V jedné staré zapomenuté zahradě, žil byl jeden zahradní se svojí ženou Gertrůdou. Těm se jednoho dne narodil synek. Ten měl již od útlého dětství velikou smůlu. Jeho matka totiž záhy po porodu zemřela na jakousi infekci. Otec, když šel prát první plínku, zakopl o veliký kámen, upadl po hlav do vody a utopil se.

Tajné slovo

4. července 2007 v 22:31
Cizí pocestný poprosil v bohatém statku o nocleh, ale selka ho dovnitř nepustila.

"Jdi, jdi si svou cestou!" řekla. "Kdybych každému měla dávat, co by zbylo na mne?"

Cizinec šel dál. Na kraji vesnice uviděl ubohou chaloupku, nejbědnější ze všech. Zaklepal.

Hospodyně otevřela dveře.

"Pojď dál," řekla. "Místa tu sic nazbyt není, ale když jeden přibude, těsněji nebude."
 
 

Reklama